Yeni Nesil Güvenlik Çözümlerine İlişkin Proje Geliştirdik

Anadolu Ajansı (AA) Sistem Müdürü İrfan Keskin, “AA’nın 100. yıl hedefleri kapsamında yeni nesil güvenlik çözümlerine ilişkin projeler geliştirdik” dedi.

ANKARA

Anadolu Ajansı (AA) Sistem Müdürü İrfan Keskin, “AA’nın 100. yıl hedefleri kapsamında yeni nesil güvenlik çözümlerine ilişkin projeler geliştirdik” dedi.

Keskin, “Focus On Ankara Conference 2014” de, bulut tabanlı uygulamaların geleneksel veri merkezleri üzerindeki etkileri ve veri merkezlerinde yeni nesil güvenlik konularına ilişkin bilgi verdi. Konferansa, kurumların bilgi teknolojileri yöneticileri, bilgi teknolojileri uzmanları, özel sektör yöneticileri ve çalışanları katıldı.

AA’nın tarihine değinen Keskin, ajansın dünya ajansları içinde ilk dokuzda yer aldığını belirtti. AA’nın yeni nesil bilgi teknolojilerindeki avantajlarını anlatan Keskin, “Yeni nesil muhabirlik, habercilik, yöneticilik, bilgi teknolojileri personeli ve liderlik konsepti üzerine kurgulanmış bir yapımız var” dedi.

Keskin, ajanstaki yeni projelerin üst yöneticisiyle, çalışanlarıyla bütün kurumu kapsadığını ve kabul gördüğünü söyledi. Keskin, kusursuz bir hızda kurumu 100. yıl hedefine ulaştırmak için gerekli bilgi teknolojisi alt yapısını kurguladıklarını belirtti.

AA’da yeni nesil bilgi teknolojileri yöneticisinde olması gereken özellikler hakkında bilgi veren Keskin, şunları kaydetti:

“Mutlu personel, mutlu ebeveyn olmalı. İşe gelen ve eve giden personelin mutlu bir ebeveyn olması temel konseptimiz. Helikopter yöneticiliği bizim için çok önemlidir. Tepeden süreci, insan kaynağını, teknolojileri kurgulayabilmeli, sorun olması durumunda sürecin altına kadar inebilmeli. Bilgi teknolojileri uzmanını, yöneticisini, liderini yetiştirecek. Matrix yapıdan rahatsız olmayacak, yani bana bağlı bir personel üst yöneticiye, yan yöneticiye gidebilmeli. Risklerden kaçmamalı.”

-“Yeni nesil güvenlik çözümlerine ilişkin proje geliştirdik”

Yeni nesil yönetici olmayan birinin değişim yaşama ihtimalinin düşük olduğuna dikkati çeken Keskin, bu durumda yeni nesil güvenlik çözümlerini kurgulamanın ve kuruma uyarlamanın zorlaşacağını söyledi.

Keskin, “AA’nın 100. yıl hedefleri kapsamında yeni nesil güvenlik çözümlerine ilişkin projeler geliştirdik. Bizim için işin sürekliliği, verimlilik, esnek ve kolay yönetim önemli” diye konuştu.

Yerel seçimler sürecinde AA’nın yoğun bir şekilde siber saldırıya uğradığını belirten Keskin, güvenlik duvarı sayesinde sistemin hiç bir şekilde kesinti yaşamadan yayına devam ettiğini vurguladı. Keskin, sistem kurulduğundan bu yana internet kesintisi meydana gelmediğine de işaret etti.

AA’nın bir çok kuruma bilgi teknolojileri konusunda model olmak için yola çıktığını ifade eden Keskin, “Yeni nesil konseptindeki değişimin anahtarı olan iletişim, bilişim ve değişimi kendi yapılarına entegre edebilen kurum ve kuruluşların başarısı kaçınılmazdır” dedi.

 

Kaynak: Anadolu Ajansı (aa.com.tr)

Haberin Kaynak Adresi: http://www.aa.com.tr/tr/kurumsal-haberler/335669–yeni-nesil-guvenlik-cozumlerine-iliskin-proje-gelistirdik