Kim Bilir…

Kim Bilir…

Çanakkale, Ankara, Mersin, Balıkesir illerimizin PARDUS geçişinde yaşadığımız güzelliklerden sonra nasıl olacak, nasıl karşılayacaklar diye Doğu Anadolu illerimizi geçiş için bilgilendirme için revan olduk yola…

PARDUS ile ilgili geldiğimiz son noktayı bilgilendirmek ve yaygınlaştırmak için Bitlis il müdürlüğümüz ev sahipliğinde Bitlis, Muş, Siirt ve Batman illerimiz ile bir araya geldik.  

Bilgi işlem ve Yönetim Hizmetleri şube müdürlerimiz, bilgi işlem sorumlusu arkadaşlarımız ile yaptığımız toplantıda PARDUS’un ülkemiz ve geleceğimiz için öneminden ve  2-3 yıldır yaptığımız çalışmalardan bahsettik. Kış gelmeden özellikle Doğu Anadolu illerimizde PARDUS kurulumlarını bitirmek istediğimizi dile getirip toplantıyı bitirmek üzereydim. Derken birkaç arkadaşımız söz istedi. 

Başkanım, bizim kültürümüzde misafir baş tacımızdır. Siz hem misafirimiz hemde daire başkanımızsınız. Madem ki sizler buraya kadar geldiniz bize değer verdiniz, bize öncelik verdiniz misafirliğinizin gereği PARDUS’u kurmadan sizi göndermeyeceğiz. Siz bilgilendirme için geldiniz biz PARDUS’u kurup sizi öyle göndermek isteriz diye dile getirdiler.

Sonra diğer dört ilimizde bir ağızdan bugünden tezi yok PARDUS’a geçeceğiz.

Milli teknoloji hamlemize bir tuğla da biz koyacağız. Bunun haricinde bizi görevlendirin seferberlik başlatıp diğer illerimizde de kurulumları bitirelim, onlara destek olalım, sizi boş göndermeyeceğiz dediler.

 Ne kadar sizlere eğitim verelim, arkadaşlarımız gelsin sizlere destek olsun desemde dinletemedim. 

Anamızdan babamızdan böyle gördük, misafir baş tacımızdır. Bu bize miras kalmıştır. Biz PARDUS’u kurmadan sizi göndermeyeceğiz dediler. 

Öyle mutlu oldum ki, bu anlatılmaz sadece yaşanabilir bir andı. Mutluluk anda gizliydi. 3 senedir çektiğimiz sıkıntıların, yorgunlukların ohhh diyerek her hücremi  terk edişine şahit oluyordum.

Ertesi gün sabah Ankara’ya dönecektim.

Ne oldu dersiniz…

Dediklerini yaptılar…

Akşam 21:00 telefonum çaldı, Bitlis ilini PARDUS’a geçirdiklerini söyleyince şaşa kaldım.

Nasıl yaniii … demekten kendimi alamadım.

Yarında Muş ilinin kurulumunu,  sonrada Siirt ve Batman illerini kuracağız dediler.

Misafirliğin baş tacı edilişinin, inanmışlığın, adanmışlığın, hayat bulmuş haliydi, dün bugün duydukları bir sisteme geçiş yapmaları. Personellerimizin bize inanmaları, bizim üst yönetimimize  inanmamız, netice itibariyle hepimizin  Milli Teknoloji Hamlemizde buluşmamızın resmiydi. Ve de PARDUS’un tüm ülkeye bende buradayım, sizin parçanızım sizinle beraberim demesinin başka bir yoluydu arkadaşlarımızın misafirperverliği…

Kim bilir o gün Sultan Alparslan, “Size öyle bir vatan aldım ki ebediyyen sizin olacaktır.” diyerek Anadolunun kapısını açtığı yerde bugünde PARDUS’un ülkeye yaygınlamasının kapısını aralıyorlardı kadirşinas misafirperver güzel yürekli arkadaşlarımız.

Kim bilir… belki  gür bir çığlık olmanın arifesindeyim diyordu PARDUS,

Kim bilir… sen de değiş, ben de AFAD’ta büyük değişim geçirdim diyordu PARDUS,

Kim bilir… cesaretini topla korkma benden haykır beni diyordu PARDUS

Kim bilir…

Kim bilir…