AFAD’ın Bilişim Projeleri, Kamuda Dijital Dönüşüm Konferansında

Kamuda Dijital Dönüşüm Konferansı’nın Kamu Daire Başkanları Kahvaltı Buluşmasına AFAD Bilgi Sistemleri ve Haberleşmesi Dairesi Başkanı İrfan KESKİN katıldı. Konferans katılımcılarına yaptığı konuşmada veri paylaşımı konusunda bir zihniyet dönüşümüne ihtiyaç duyulduğuna dikkat çekti.

2 Eylül 2015 Çarşamba, Ankara/ AFAD Bilgi Sistemleri ve Haberleşme Dairesi Başkanı İrfan KESKİN bilgi ve iletişim sektörünün son yıllarda hızla geliştiğine dikkati çekti. Keskin, AFAD’ın afetlere dirençli bir toplum oluşturmayı hedeflediğini anlattı. Doğal afet durumunda kesintisiz iletişimin büyük önem taşıdığını belirten Keskin, bu alanda önemli adımlar atıldığını ifade etti.

Kamu kurumlarına ait veri merkezlerinin önemine işaret eden Keskin, günümüzde iyi bir veri merkezi alt yapısı sayesinde birçok hatanın telafi edilebileceğini söyledi. Bilgi ve teknoloji alanında güvenliğin büyük önem taşıdığına değinen Keskin, kurumların siber tehlikelere karşı hazırlıklı olması ve bu yöndeki tehditlere yönelik savunma mekanizmaları oluşturması gerektiğini vurguladı.

Keskin, kamu kurumlarının veri paylaşımı konusunda daha fazla işbirliği yapmasının yararlarına dikkati çekerek, bunun için de bir zihniyet değişikliğine ihtiyaç olduğunu dile getirdi