AA Bilişim Altyapısını Yeniden Kurguladı

Anadolu Ajansı Bilgi Teknolojileri Müdürü İrfan Keskin, ”Güçlü Türkiye’nin güçlü ajansı olmak için bütün bilişim altyapımızı yeniden kurguladık” dedi.

ANKARA

International Data Corporation (IDC) Bilgi Teknolojileri Güvenliği Konferansı, Swiss Otel’de yapıldı.

Konferansta Anadolu Ajansı’nın bilgi teknolojileri altyapısı hakkında bilgi veren İrfan Keskin, AA’ya, Türkiye’nin tarihine tanıklık eden bir kurum olduğunu vurguladı.

Kurumun özellikle son 1 yıldır bilgi teknolojileri konusunda önemli yatırımlar yaptığını anlatan Keskin, kendisinin ilk iş yeri olan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun Türkiye’de yaşayan bireylerin tarihçesini kayıt altına aldığını, AA’nın ise Türkiye’nin tarihçesini kayıtladığını dolayısıyla iki kurumda da çalışmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Anadolu Ajansı’nda mobil olmanın önemini vurgulayan Keskin, muhabirlerin, foto muhabirlerinin ve kameramanların ellerindeki veriyi elektronik ortamda ilettiğini dolayısıyla kurumun çok sağlıklı bir bilgi teknolojisi altyapısının olması gerektiğini bildirdi.

AA’nın bilgi güvenliğine de çok önem gösterdiklerini ifade eden Keskin, yeni nesil PaloAlto güvenlik duvarı sistemini kullandıklarını çünkü bu sistemin yatırım maliyetini koruyarak uzun vadede yeni yatırımlara ihtiyaç duymayacak toplam bir çözüm olduğunu belirtti.

Keskin, ”Yeni nesil cihazlar, yeni nesil güvenlik katmanı, yeni nesil insan kaynağı, yeni nesil bilgi teknolojileri yöneticisi olarak AA’da; toplamda muhabiriyle, son kullanıcısıyla ‘yeni nesil konsepti’ kurduğumuz bir süreç yaşadık. Abonelerimize modern, hızlı erişimi olan bir platform kurduk. Güçlü Türkiye’nin güçlü ajansı olmak için bütün bilişim altyapımızı yeniden kurguladık” görüşünü dile getirdi.

Kaynak: Anadolu Ajansı Resmi web sayfası (www.aa.com.tr)

Haberin adresi: http://www.aa.com.tr/tr/s/139975–butun-bilisim-altyapimiz-yeniden-kurgulandi